Wybierz z nami dobre biuro podatkowe – Żywiec

21 stycznia, 2021 Wyłącz przez prezes

Wybierz z nami dobre biuro rachunkowe – Żywiec

Każdy właściciel nowopowstałej firmy w pierwszej kolejności szuka dobrego biura rachunkowego. Dobra Pomoc księgowa jest najlepszym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją karierę z własną firmą ale również dla przedsiębiorcy, który istnieje już długo na rynku a jego rozliczenia podatkowe są coraz bardziej skomplikowane. Tylko jak znaleźć dobre biuro księgowe w Żywcu?

Jest kilka kwestii którymi musi kierować się osoba prowadząca działalność gospodarczą szukając dobrego biura rachunkowego. Ważne jest sprawdzenie uzyskanych informacji, ponieważ właściciele biur rachunkowych nie zawsze są uczciwi wobec potencjalnych klientów kierując się przede wszystkim dobrem własnym na konkurencyjnym rynku usług księgowych.

Polecamy: usługi księgowe Żywiec


Kwalifikacje i obsługa klienta – Żywiec

Na spotkaniu ze swoim potencjalnym biurem podatkowym bardzo łatwo można zauważyć kilka faktów. Od razu można rozróżnić księgową z doświadczeniem od księgowej z przypadku. Pierwsze spotkanie przybliży nam nie tylko podejście do klienta ale również to czy podejście jest indywidualne czy „z automatu”. Zbyt często zdarza się, że biura nie chcą odchodzić od swoich starych standardów nie wychodząc naprzeciw potrzebom klienta indywidualnego. W efekcie końcowym klient musi zgodzić się na warunki stawiane przez biuro rachunkowe bez możliwości negocjacji. Przedsiębiorca pytając księgowego o najlepsze rozwiązania dla swojej firmy z pewnością zwróci uwagę na łatwość odpowiedzi na zadawane pytania. Jeśli biuro księgowe ma problemy z odpowiadaniem na pytania klienta, może to oznaczać brak doświadczenia w danej branży [przedsiębiorcy. W takiej sytuacji lepsze będzie znalezienie innego biura rachunkowego.

Plecamy: https://znany-ksiegowy.pl/

Ważnym kryterium którym powinien kierować się przedsiębiorca przy wyborze biura to ogólny porządek w dokumentacji. Musisz się przyjrzeć czy biuro dba, aby dokumenty innych klientów nie były narażone zagubienie. Kolejnym kryterium którym warto zwrócić uwagę to fakt, czy kadra księgująca dokumenty przedsiębiorców jest właściwie przeszkolona. W biurach księgowych często zatrudnia się studentów do wprowadzania danych, którzy nie mają fachowej podatkowej wiedzy, a co za tym idzie, nie są na bieżąco z aktualnymi zmianami. Nie wszystkie błędy popełnione przez takie osoby są wykrywane w bieżącym miesiącu. Niestety skutki błędów nierzetelnych osób prowadzą do błędnych rozliczeń oraz deklaracji, a nawet do kontroli urzędów skarbowych. Klienci którzy wybierają dane biuro rachunkowe powinni upewnić się kto będzie osobą obsługującą ich księgowość oraz jakim wykształceniem i kwalifikacjami osoba ta się prezentuje. Przedsiębiorca decydujący się na podpisanie umowy z biurem księgowym ma pełne prawo do żądania przedstawienia dokumentów potwierdzających kompetencje osoby obsługującej jego księgowość.