Jak wybrać właściwe biuro podatkowe w Czechowicach Dziedzicach

6 lutego, 2021 Wyłącz przez prezes

Jak znaleźć właściwe biuro podatkowe – Księgowość w Czechowicach Dziedzicach

 Wiedza i pozycja na rynku.

Opinii na temat konkretnego biura podatkowego możemy szukać w internecie lub pytać o nią znajomych. Jednak nigdy nie będziemy pewni tego gdzie leży prawda, zwłaszcza, że takie opinie są często różnorodne. Niektóre biura, nawet te o bardzo wysokiej renomie, ze względu na to, że obsługują duże grono klientów mogą nie uwzględniać naszych indywidualnych potrzeb jako klienta, czego możemy oczekiwać. Zobacz najleprze biura rachunkowe w Katowicach: https://znany-ksiegowy.pl/slaskie

Najczęściej największym zaufaniem darzymy to biuro, które dobrze prosperuje już od wielu lat. Powinniśmy mieć świadomość tego, że nie zawsze to jak długo biuro działa na rynku świadczy o doświadczeniu prowadzącego. Często księgowi po latach pracy na etacie zakładają własne firmy. W związku z tym nawet dopiero co powstałe biuro może być prowadzone przez osobę z dużym doświadczeniem.


Przekazywanie DOKUMENTÓW, legalność oprogramowania.

Bardzo istotny jest sposób przekazywania nam dokumentów tj. czy będą nam one doręczane pocztą, wysyłane drogą elektroniczną czy będziemy zobowiązani stawić się po nie osobiście. Tę kwestię warto uzgodnić już na samym początku rozmów, bo jeśli okaże się, że każdy dokument będziemy musieli odbierać osobiście to w pewnym momencie może okazać się to dla nas kłopotliwe.

Kolejna sprawa to sposób archiwizacji naszych dokumentów. Zazwyczaj przechowuje je biuro. Jest to dla firmy wygodne rozwiązanie, ponieważ daje pewność, że dokumenty nie zostaną zniszczone czy zgubione, a w razie kontroli np. ze strony Urzędu Skarbowego biuro przedstawi je do wglądu na podstawie udzielonego jej przez nas pełnomocnictwa. 

Ważną kwestią jest to czy biuro dysponuje legalnym oprogramowaniem i konsekwencje, które się z tym wiążą. Wprawdzie nie możemy za bardzo wnikać w legalność oprogramowania komputerowego, na którym pracuje konkretne biuro, ale w razie kontroli i konfiskaty dysku twardego nasze faktury, jeśli są przechowywane wyłącznie elektronicznie mogą zostać usunięte. Polecamy porta Znany-księgowy.pl : https://znany-ksiegowy.pl/

Ponadto oprogramowanie niskiej jakości lub jeszcze gorzej – nieaktualne zwiększa procent błędów w obliczeniach, a brak aktualizacji i dopasowania do przepisów zwiększa ryzyko nałożenia kar na biuro rachunkowe, co nie rzadko przekłada się również na koszty, którymi obciążony zostaje klient.

Wybieraj biuro podatkowe świadomie – Czechowice Dziedzice

Znaleźć biuro, które będzie w 100% odpowiadało naszym potrzebom jest trudno. Różne sytuacje, które pojawiają się w trakcie współpracy sprawiają, że często żałujemy, że nie wszystkie ważne kwestie zdążyliśmy czy pamiętaliśmy wcześniej uzgodnić. Szukając biura sprecyzujmy jakie są nasze wymagania, porównajmy oferty. Dobry wybór biura rachunkowego to gwarancja owocnej współpracy na długie lata.