Czy wielkość biura księgowego jest istotna? Przeczytaj

20 stycznia, 2021 Wyłącz przez prezes

Czy wielkość biura księgowego ma znaczenie? Przeczytaj

Obsługa księgowa to na pewno wygodniejsze rozwiązanie dla przedsiębiorcy, niż samodzielna księgowość – pozwala na ogromną oszczędność czasu i chroni przedsiębiorcę przez możliwymi błędami. 


Przed wyborem biura księgowego powinniśmy określić, jaki zakres usług nas interesuje: potrzebujemy tylko doradztwa, czy w grę wchodzi pełna rachunkowość z dużym pakietem usług? W zależności od odpowiedzi na postawione wcześniej pytanie, możemy dokonać wyboru ofert: przy niewielkim zapotrzebowaniu wystarczy nam dobra i skrupulatna księgowa, prowadząca niewielkie biuro księgowe. Jeśli zaś prowadzimy dużą działalność, zatrudniamy wielu pracowników, a nasze rozliczenia są coraz bardziej skomplikowane – swój wybór ograniczmy do dużych biur księgowych współpracujących z różnego rodzaju specjalistami: prawnikami, doradcami podatkowymi itp. Musisz również zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas biuro rachunkowe specjalizuje się w obsłudze firm pracujących w konkretnej branży.


Polecamy Portal: https://znany-ksiegowy.pl/dolnoslaskie

Wykształcenie wyższe magisterskie właścicieli i pracowników biura księgowego.

Bardzo pożądanym jest posiadanie magisterskiego wykształcenia rachunkowo-podatkowego każdej osoby, która podejmuje się obsługi księgowo-kadrowej działalności gospodarczej. Tytuł magistra świadczy o ukończonej specjalizacji, czego nie daje niższy tytuł licencjata. Studia magisterskie przygotowują w pełni merytorycznie do prowadzenia biura rachunkowego. Na prośbę zainteresowanego przedsiębiorcy, biuro powinno okazać dyplom ukończenia odpowiednich szkoleń.

Reklama: biuro rachunkowe Katowice